איך לעבור ראיון עבודה בהצלחה

לעבור ראיון עבודה בהצלחה

חיפוש עבודה יכול להיות דבר מתיש בעיקר אם מבלים את רוב הזמן הפנוי בשליחת קורות חיים וזאת ללא קבלת מענה או הזמנה אל ראיון עבודה.

עם זאת במידה וזימנו אתכם לראיון עבודה בעבור משרה נחשקת או כל סוג העבודה שאתם זקוקים לה – חשוב שאם כבר הגעתם אל הריאיון ואתם רוצים להתחיל לעבוד ובמהרה, תוכלו לעבור את ראיון העבודה בהצלחה. הנה כמה טיפים מאת ג’וב קרוב:

אבל כיצד עושים זאת? הנה רשימה של 6 טיפים טובים:

עשו “שיעורי בית”- לפני שאתם מגיעים אל הריאיון נסו לבצע כמה שיעורי בית בנוגע לחברה או לעסק שבו אתם רוצים לעבוד. נסו להבין קצת יותר על המשרה באמצעות גלישה אינטרנטית שתאפשר לכם מידע בנוגע למשרד או החברה שבה אתם מועמדים לעבודה בהם, ונסו דרך אתרי האינטרנט ופרסומים לקבל יותר מידע על התחום. בכך תוכלו להפגין ידע ועניין מול המראיין.

אל תאחרו – חשוב אף פעם לא לאחר לראיון עבודה ולילה לפני יום הריאיון חשוב ליהנות ממספיק שעות שינה, תוך שאתם קמים רעננים, מקולחים וצלולים עבור הריאיון. נסו לשתות כוס קפה אחת בלבד שעה לפני ראיון העבודה כמו גם מים ודאגו לאכול משהו קטן כדי שתוכלו להיות מרוכזים בזמן הריאיון.

התלבשו בהתאם – חשוב לדעת להתלבש נכון לראיון העבודה. נסו להבין כיצד יש להתלבש על מנת להתאים למקום העבודה, כמו למשל אם מדובר בחלל ייצור: יש ללבוש ביגוד כמו מכנסי עבודה וחולצת וי או חולצה בגזרת “לה קוסט” המתאימה לעבודה מסוג זה.

למקום עבודה משרדי הצטיידו במכנסיים מחויטים וחולצה בהירה ומכופתרת. עבודה במלצרות לעומת זאת תדרוש גינס וטי שירט שחורה, לכן יש לנסות לבצע התאמה של הלבוש למקום.

הביטו למראיין בעיניים – על מנת לצלוח כל ראיון עבודה, יש תמיד לשמור על קשר עין עם המראיין, לדבר עמו בגובה העיניים ולהפגין רהיטות בדיבור. מראיינים רוצים להביט למרואיין בעיניים ולהבין עם מי הם משחוחים.

אל תשקרו! – חשוב אף פעם לא לשקר בזמן ראיון עבודה. נסו לנסח תשובות כנות אך ענייניות לגבי שאלות שנשאלות אודות הסיבה לפיטורין מהמקום הקודם, אודות העבר שלכם והציפיות בעתיד. בחרו תשובה מניחה את הדעת ומקובלת לפי כל הדעות.

אל תיזמו מגע – חשוב לא ליזום מגע פיזי עם המראיין כמו לחיצת יד, חצי חיבוק או כל מגע אחר. המתינו שהמראיין יגיש יד ללחיצה ולחצו את ידו באסרטיביות ובנינוחות.

עשו את כל אלה ותוכלו לסלול את דרככם אל משרה טובה ומתאימה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גלית ברוך

גלית ברוך

גלית ברוך היא בלוגרית, מרצה ומארגנת סדנאות בתחום הסטיילינג וההעצמה נשית. את כל הנושאים על בריאות, צרכנות ופנאי, עיצוב הבית, משפחה וזוגיות גלית מביאה במאמריה והרצאותיה עבור קהל הנשים שרוצות לקבל מידע והשראה לדברים חדשים ומעניינים בתחום.

השארת תגובה