משקפי ראייה לילדים – לבחור לילד את המשקפיים היפות ביותר

משקפי ראייה לילדים

אף ילד לא רוצה להיות שונה. הרבה פעמים השונות הזאת, בוודאי אם מדובר בשונות שאין לו שליטה עליה, יוצרת תחושה לא נוחה בקרב ילדים אחרים, תחושה של ניכור ובדידות, ישנם ילדים שיכולים לנצל זאת לרעה בדרכים שונות.

אומנם, ילדים עם משקפי ראייה זה לא דבר נדיר, בוודאי לא היום כשילדים רבים מבלים שעות רבות מול המסכים והרבה פעמים כבר בגיל צעיר הם נאלצים להרכיב משקפי ראייה, ובכל זאת, ישנם ילדים שמתקשים לקבל את העובדה שחבריהם לכיתה, לחוג או לתנועה, מרכיבים משקפיים והם יכולים להוות עבורם מושא ללעג.

להורים יש כאן תפקיד חשוב. מצד אחד, ההורים של הילדים אשר לועגים, צריכים ללמד אותם שכך לא מתנהגים, ולהסביר להם למה ההתנהגות שלהם איננה ראויה, מצד שני, הורים לילדים אשר צריכים להרכיב משקפי ראייה, צריכים להקל עליהם כמה שיותר, כמה שניתן. בין אם זה באמצעות תמיכה נפשית או אחרת, ובין אם זה באמצעות כך שהם ירכשו להם משקפיים אופנתיות ויפות. 

היום ניתן למצוא דגמים שונים של משקפי ראייה לילדים. דגמים שיכולים להתאים לכל מבנה פנים, אך מעבר לכך, משקפי ראייה אופנתיות בשלל דגמים, צבעים וצורות. העובדה שהילד צריך להרכיב משקפי ראייה לא אומרת שהוא צריך להיראות כמו “יורם” או כמו דמות מסרטים או סדרות טלוויזיה, שאפשר לרדת עליה.

חברות רבות מייצרות משקפי ראייה לילדים אשר מתאימות לאופנה של ימנו, בין היתר מדובר על חברות ובתי אופנה מובילים. במקרים מסוימים זה אומנם עולה לא מעט כסף, אך אם הילד ירגיש נוח עם המשקפיים, ועם הילד זקוק למשקפי ראייה ומעוניין במשקפיים אופנתיות, ייתכן מאוד שזו הוצאה משתלמת. מה עוד, שלגבי העלויות, חשוב לבדוק כיצד קופת חולים או ביטוחי בריאות פרטיים יכולים לעזור.

לפני שנסביר כיצד בוחרים משקפי ראייה לילדים בצורה נכונה, צריך לקחת בחשבון שהמספר של העדשות יכול להשתנות ולכן חשוב גם לברר עם האופטיקאי, האם משתלם לקנות משקפיים כאלה או אחרות, או שמא עדיף לא להשקיע סכומים גבוהים עד שהמספר יתייצב.


כיצד בוחרים את המשקפיים הנכונות לילד

ראשית, צריך לדעת מה אופנתי ומה לא. חשוב לקבל המלצות גם מאנשים שמבינים בכך, לקרוא חומר ולראות דוגמאות, להכיר מה נחשב אופנתי ומה לא.

שנית, רצוי לתת לילד להשמיע את דעתו, להגיד מה הוא רוצה ואילו משקפיים הוא מעדיף להרכיב.

שלישית, בכל מקרה, יש לקנות משקפיים אך ורק בחנויות אופטיקה מן הסתם ולא בשום מקום, אחרי שהילד בודק אותן, וכמובן אחרי שמבררים בוודאות שהעדשות מתאימות והילד רואה טוב בעזרתן, המשקפיים יושבות בצורה נוחה עליו, וכן שהוא נראה טוב איתן, אופנתי ומרשים. המשקפיים ללא ספק יכולות להוסיף הרבה מאוד למראה של הילד.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גלית ברוך

גלית ברוך

גלית ברוך היא בלוגרית, מרצה ומארגנת סדנאות בתחום הסטיילינג וההעצמה נשית. את כל הנושאים על בריאות, צרכנות ופנאי, עיצוב הבית, משפחה וזוגיות גלית מביאה במאמריה והרצאותיה עבור קהל הנשים שרוצות לקבל מידע והשראה לדברים חדשים ומעניינים בתחום.

השארת תגובה