5 ספרי קודש מומלצים על משפחה

ספרי קודש מומלצים על משפחה

אחד הדברים שהיהדות מקדשת יותר מכל הוא המשפחה. שלום בית הוא בין הדברים החשובים והמשמעותיים ביותר, והוא חשוב לא רק למי ששומר על ערכי היהדות אלא לכל אחד ואחת. בין אם כבר הקמתן משפחה ובין אם אתן מתכננות לעשות זאת, הרי שיש לא מעט ספרים בנושא שיסייעו לכן ויעניקו הכוונה בתחום. אספנו 5 ספרים מומלצים בתחום המשפחתי. שנתחיל?

ספרי קודש וספרים מעולם היהדות

ספרים שנכתבו ברוח היהדות הם בין הספרים הנפלאים ביותר שיש, ולו בשל העובדה שהם מקדשים את הלכות המשפחה ותורמים לא מעט מידע על אודות שלום בית. כדאי לברר על ספרי קודש מסוגים שונים, כשיש לקחת בחשבון שלא מדובר רק בספרים באווירה תנ”כית, אלא מדובר בספרים שנכתבו על ידי רבנים ועוסקים בעולם המשפחה והזוגיות. אז מהם חמשת הספרים המומלצים בעבורכן?

שיחות על אהבה ופחד – הרב שאול ישראל

אחד הספרים המרתקים, המרגשים והמיוחדים ביותר, שעוסק בשני אנשים, בן הקייס שעלה מאתיופיה ובת הרב, צאצאית לניצולי שואה. לאחר שדרכיהם מתפצלות, הם נפגשים לאחר 10 שנים כששניהם אקדמאיים ומשכילים וללא בני זוג. יחד הם יוצאים למסע משותף, מחפשים אחר האמת שלהם וזהותם, כשכמובן לכל הסיפור נוספים לא מעט התנגדויות מבני משפחתם. סיפור עשיר באופטימיות ואהבה, שיאפשר לכן לצלול לתוך המסע של בני הזוג הללו, ולצד המילה הכתובה תוכלו גם אתן לבחון את מערכות היחסים שלכן ואת זהותכן.

והיו שניהם כאחד – הרב שלמה אבינר

הרב שלמה אבינר בספרו המסקרן “והיו שניהם כאחד” מציג בפני הקוראים והקוראות דברי תורה שונים. אותם דברים נשלחו בעבר (באמצעות הקלטה) לאברכים בישיבת עטרת ירושלים.

חצי חלון, חצי מראה – מוני אנדר

אם אתן מחפשות אחר ספר מרתק, המציג מגוון רחב של דמויות וסיפורים מהיהדות, הרי שהספר “חצי חלון, חצי מראה”, הוא הספר האידיאלי בעבורכן. בספר תוכלו לקרוא אודות התמודדויות לא פשוטות כמו גם קשיים יום יומיים שמלווים את הדמויות, גיבורי הסיפור. צאו למסע לצד דמויות ייחודיות מהעולם היהודי, שגם אם הן שונות מאיתנו, בסופו של דבר גם הן רוצות לאהוב, להתגעגע, להתגבר על פחדים ולהתמודד עם החיים. הכותב, מוני אנדר, הוא איש תקשורת ופרסום חרדי, הוא אב לארבעה ילדים ומוסמך רבנות.

דרכי טהרה השלם – הרב מרדכי אליהו

כידוע, הלכות המשפחה הן בין ההלכות המשמעותיות ביותר בדת, והן שכיחות ונפוצות בלא מעט משפחות, לרבות משפחות מסורתיות, דתיות וחרדיות. הספר מהווה נכס צאן ברזל בכל הנוגע להלכות המשפחה ועל כן הוא מומלץ לכל בית יהודי. בספר תוכלו לקרוא שלל שאלות ותשובות הנוגעות לעניינים משפחתיים, כך תוכלו להכיר את הלכות טהרת המשפחה לעומק, ולקיים את המצוות וההלכות השונות בביתכן.

אדם וביתו – הרב יוסף דוב סולובייצ’יק

גישתו של הרב יוסף דוב סולובייצ’יק, מעוגנת בספרו, ומציגה את אמונתו בתורה ובהלכה היהודית, כשלפיו, ההלכה משקפת אמיתות בנוגע לאדם וליחסיו עם משפחתו, סביבתו וכמובן בינו לבין עצמו.

רכשו את הספרים האידיאליים ביותר בעבורכן, והרחיבו את הידע אודות הלכות טהרת המשפחה ביהדות. הספרים בהחלט מרתקים ומסקרנים, ויעניקו לכם מבט חדש על יחסי המשפחה והיחסים שלכן מול עצמכן.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גלית ברוך

גלית ברוך

גלית ברוך היא בלוגרית, מרצה ומארגנת סדנאות בתחום הסטיילינג וההעצמה נשית. את כל הנושאים על בריאות, צרכנות ופנאי, עיצוב הבית, משפחה וזוגיות גלית מביאה במאמריה והרצאותיה עבור קהל הנשים שרוצות לקבל מידע והשראה לדברים חדשים ומעניינים בתחום.

השארת תגובה