שיש בוצ’ר – יתרונות וחסרונות

שיש בוצ'ר

בעבר לא היה קיים המושג של משטח עבודה במטבח אשר אינו עשוי משיש כמו למשל שיש אבן קיסר, אך עם השנים קמו לשיש הרבה מתחרים כמו נירוסטה, אריחי קרמיקה, חומר יצוק ואפילו זכוכית. אחד המתחרים הגדולים יותר של השיש כמשטח עבודה במטבח הוא הבוצ’ר, אשר הוא מהווה שיש דמוי עץ למטבח.

הבוצ’ר בלוק הוא בעצם לוח מאסיבי אשר עשוי מלוחות עץ ושמו מגיע ממשטחי העבודה הקלאסיים של הקצבים (butcher – אנגלית). הבוצ’ר בלוק נהיה מאוד פופולארי והוא מצוי במטבחים החדשים והעדכניים. הבוצ’ר מעניק למטבח מראה כפרי קלאסי וחם לעומת השיש שנותן למטבח את המראה האלגנטי והמודרני.

הבוצ’ר לעומת השיש:

  • השיש נחשב לחומר קר לעומת העץ שנחשב לחומר חם. ולכן נעים להשתמש בעץ לא רק כמשטח עבודה אלא גם לשולחן או דלפק בשביל לאכול. והוא משתלב יפה מאד גם כחלק מהאי המרכזי במטבח.
  • התחזוקה של משטח בוצ’ר היא קלה ונוחה יחסית והיא מתבצעת על ידי שימון תקופתי, שיוף וגימור מחדש.
  • אחד היתרונות הבולטים של הבוצ’ר הוא שמכיוון שמדובר במשטח גמיש יחסית, הוא מהווה “בולם חבטות” והוא מגן מפני שבירת כלי זכוכית עדינים וכלי חרס.
  • בשל היות משטח הבוצ’ר עשוי מחומר טבעי, הוא עמיד יותר משיש מבחינת קבלת סדקים ושברים.
  • מכיוון שמדובר בחומר טבעי, הוא פחות עמיד ועלול לקבל שריטות וסימנים בהבדלי טמפרטורות קיצוניים. ואף סופח שומנים בקלות ומקבל כתוצאה מכך כתמים מכוערים שלא תמיד ניתן להיפטר מהם.
  • על מנת לשמור על הבוצ’ר לאורך זמן אסור לחשוף אותו לזמן ממושך עם חומרים מעכלים וכמובן שהוא לא מומלץ לאזורים בהם יש מים כמו בסביבת הכיור וכדומה.

מחירו של בוצ’ר הוא זול יחסית לעומת מחיר השיש. אבל בשונה מהחלטות אחרות שמתקבלות על פי שיקול כספי, כמעט ואין כאן לשיקול זה מקום. מפני שלכל אחד מהם יש הרבה מאוד סוגים, באיכות משתנה וכמובן במחיר שונה.

כמו כן חשוב לזכור כי משטח עבודה לא מחליפים כל יום ולכן יש להקצות עבורו סכום מספק אשר יאפשר בחירה טובה שלא יתחרטו עליה כעבור זמן קצר.

קראו גם על: חיפוי שיש למטבח

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גלית ברוך

גלית ברוך

גלית ברוך היא בלוגרית, מרצה ומארגנת סדנאות בתחום הסטיילינג וההעצמה נשית. את כל הנושאים על בריאות, צרכנות ופנאי, עיצוב הבית, משפחה וזוגיות גלית מביאה במאמריה והרצאותיה עבור קהל הנשים שרוצות לקבל מידע והשראה לדברים חדשים ומעניינים בתחום.

השארת תגובה