האם כדאי להשתמש בטיפול תרופתי להרטבת לילה – ד”ר קובי שגיא ד”ר טל שגיא

טיפול תרופתי להרטבת לילה

אם הילד שלכם מרטיב מדי לילה בלילה, או אם הילד שלכם סובל מהרטבה אפילו כמה לילות בשבוע והדבר גורם לו להרגיש לא בנוח, הגיע הזמן ללא ספק לחפש עבורו טיפול הולם שיסייע לו. כיום עומדים על הפרק מספר טיפולים אשר בכוחם לסייע להרטבת לילה. חשוב מאוד כמובן לבחור את הטיפול המתאים אצל ד”ר קובי שגיא, האיכותי והטוב ביותר עבור כל ילד, על מנת שבעיית ההרטבה תפסק בצורה הרמטית תוך פרק זמן קצר.

טיפול תרופתי להרטבת לילה

על פי ד”ר טל שגיא, הרטבת לילה בקרב ילדים יוצרת אי נוחות רבה הן בקרב הילד והן בקרב הוריו, בייחוד כאשר מדובר בילד יחסית בוגר אשר מרטיב לא מעט בלילות. לרוב, כאשר פונים לרופא הילדים לצורך אבחון הבעיה, הוא יציע טיפול תרופתי לבעיית ההרטבה. הטיפול התרופתי הוא לרוב בכדורים, אשר יש ליטול מדי לילה בלילה לפני השינה, כאשר הילד הנוטל את התרופה נדרש להפחית את השתייה החל מכמה שעות בטרם הוא הולך לישון. מטרתו של הטיפול התרופתי הוא לצמצם את הפקת השתן של הילד במהלך הלילה וזאת בכדי שהוא לא ירטיב. מדובר על טיפול שניתן לילדים המרטיבים לפרק זמן של חצי שנה לפחות, כאשר לאחר חצי שנה ההמלצה היא לרדת בהדרגה מנטילת התרופה בציפייה שהילד יצליח להתמודד באופן עצמאי עם הרטבת הלילה.

האם כדאי לבחור בטיפול תרופתי להרטבת לילה?

טיפול תרופתי להרטבת לילה לא תמיד יהיה יעיל עבור הילד. לא פעם ילדים לא ירטיבו בלילות בשל טיפול זה, אך לאחר שיפסיקו ליטול את התרופות, יחזרו להרטיב וזאת בשל העובדה שהגוף שלהם לתלותי בתרופה זו. על כן, רצוי מאוד שלא להתחיל עם הטיפול התרופתי שלא פעם יגרום לעגמות נפש לילד ולהוריו לאחר שיסתיים.

קראו עוד על: ד”ר קובי שגיא

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גלית ברוך

גלית ברוך

גלית ברוך היא בלוגרית, מרצה ומארגנת סדנאות בתחום הסטיילינג וההעצמה נשית. את כל הנושאים על בריאות, צרכנות ופנאי, עיצוב הבית, משפחה וזוגיות גלית מביאה במאמריה והרצאותיה עבור קהל הנשים שרוצות לקבל מידע והשראה לדברים חדשים ומעניינים בתחום.

השארת תגובה