חלוקת רכוש בגירושין – כיצד עושים את זה בצורה נכונה

חלוקת רכוש בגירושין

אחד הנושאים הרגישים והחשובים ביותר בתהליך גירושים, הוא כל מה שקשור לחלוקת רכוש בין בני הזוג. זה נושא שיכול להוביל לפיצוץ ביחסים, ומנגד, אם עושים את התהליך הזה בצורה מסודרת, ידידותית ונעימה, אז בהחלט אפשר לשמור על קשר טוב, גם אחרי הגירושים.

חלוקת רכוש בגירושין, נחשבת לאחת משלושת נקודות המחלוקות העיקריות בין בני זוג שבוחרים להתגרש, יחד עם כל מה שקשור למשמורת ילדים ומזונות. ההסבר לכך הוא, שתמיד יש ויכוח איך בדיוק לחלק את הרכוש המשותף, מי זכאי לקבל מה.

בעיקרון, החוק מגדיר בצורה ברורה מה עומד לדיון, האם זה כלל הרכוש או רק הרכוש שהצטבר בזמן הנישואים. שכן כל אחד מבני הזוג מביא איתו רכוש מסוים לקשר, בין אם זה רכוש פיזי, בין אם מדובר בנכסים או כסף. יחד עם זאת, בזמן הקשר, צוברים בני הזוג רכוש משותף וייתכן מאוד שגם כל אחד מבני הזוג יצבור רכוש בעצמו, למשל, נכסים פיננסיים, ואז עולה שאלה האם צריך לחלק אותם ביניהם.

כיצד פותרים את הבעיה בצורה נכונה

יש אפשרות לפתור את המחלוקת באמצעות דיאלוג בין הצדדים בעזרת עורך דין מומלץ, בצורה חיובית וידידותית, מתוך הבנה שבסופו של דבר, גם אם הצד השני יקבל חלק מהרכוש, הרי שהילדים ייהנו מכך ולא רק הוא. בהנחה ויש ילדים בתמונה, כמובן.

יש אפשרות לפתור את המחלוקת עוד לפני שהיא נוצרת, באמצעות הסכם ממון לפני נישואים. ישנם זוגות שבוחרים בשיטה זו, בשביל למנוע בעיות ואי נעימויות בעתיד.

קיימת אופציה נוספת, פחות נעימה, להשאיר את ההחלטה לשופט, במידה ולא מגיעים להסכמה. במקרה כזה, כל צד יציג את הצד שלו בעזרת עורך דינו, ואז ייקבע מי צודק ומי לא.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גלית ברוך

גלית ברוך

גלית ברוך היא בלוגרית, מרצה ומארגנת סדנאות בתחום הסטיילינג וההעצמה נשית. את כל הנושאים על בריאות, צרכנות ופנאי, עיצוב הבית, משפחה וזוגיות גלית מביאה במאמריה והרצאותיה עבור קהל הנשים שרוצות לקבל מידע והשראה לדברים חדשים ומעניינים בתחום.

השארת תגובה