מהו אבחון מורפולוגי?

אבחון מורפולוגי הוא בדיקת זרע מתקדמת אשר עושים בה שימוש כאשר בני הזוג לא מצליחים להרות גם לאחר שביצעו בדיקת זרע רגילה ולא נמצאו בה ממצאים אשר יכולים להסביר את הבעיה. האבחון בודק את צורת תא הזרע על מנת לאשש או לשלול כי הבעיה נמצאת באיכות מבנה לקויה.

תפקוד מיני או מבנה של איברי הרביה אין בהם כדי להעיד על בעיית פוריות. אם גבר לא עושה בדיקת פוריות מוקדמת, הוא יגלה את הבעיה רק כאשר ירצה להקים משפחה. הבירור יחל בבדיקת זרע רגילה שבה נעשה שימוש במיקרוסקופ רגיל, וככל שהבעיה לא תיפתר יופנה הזוג לבדיקה מורפולוגית.

כיצד מתבצע אבחון מורפולוגי

  1. באבחון מורפולוגי נעשה שימוש במיקרוסקופ בהגדלה של פי 6000 המאפשרת לראות את מבנה הראש, הגוף והזנב של תא הזרע, את איכותו, כמותו ורמת התנועתיות שלו. 
  2. בדיקה מורפולוגית מתוקפת מחקרית ויכולה לספק הערכה ריאלית טובה להצלחתם או כישלונם של טיפולי פוריות.
  3. הסתכלות על התאים במיקרוסקופ בהגדלה של פי 6000 מאפשרת לראות את צורתם בתלת ממד ובכך לבחון אותם מכל הכיוונים ובאופן יסודי.
  4. הבדיקה נעשית תחילה על דגימה אקראית של מספר מצומצם של תאי זרע ובחינה של  התנועתיות שלהם על מנת לדעת כמה מהם בעלי גרעין תקין. 
  5. ככל שלא ימצאו תאי זרע בעלי גרעין תקין בדגימה האקראית, תתבצע סריקה על כמות גדולה יותר כדי להגדיל את הסיכוי למציאת תאי זרע בעלי גרעין תקין גם אם מדובר במספר זעום של תאים בודדים. 
  6. בדיקה תחשב טובה אם בסריקה המורחבת תימצא כמות של מעל 10% תאי זרע בעלי גרעין תקין. 
  7. תוצאות הבדיקה ניתנות לאחר כשבועיים. 

למידע נוסף בנושא אתם מוזמנים לבקר באתר https://gavriel.org.il/

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
גלית ברוך

גלית ברוך

גלית ברוך היא בלוגרית, מרצה ומארגנת סדנאות בתחום הסטיילינג וההעצמה נשית. את כל הנושאים על בריאות, צרכנות ופנאי, עיצוב הבית, משפחה וזוגיות גלית מביאה במאמריה והרצאותיה עבור קהל הנשים שרוצות לקבל מידע והשראה לדברים חדשים ומעניינים בתחום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.