בטיחות וצעצועים לילדים – למה חשוב לשים לב

בטיחות וצעצועים לילדים - למה חשוב לשים לב

מזל טוב! יש לכם תינוק חדש במשפחה או פעוט מתוק, וכעת אתם רוצים לפנק אותו במגוון רחב של משחקים. ואכן, ריבוי משחקים מסוגים שונים מפתח מאד את מוחו של הרך הנולד ומקנה לו יכולות מוטוריות ותפיסה של צבע וצורה.

אבל כיצד בוחרים צעצועים לילדים בצורה בטיחותית? הנה כמה דגשים שיש לשים אליהם לב בעת רכישת כל מוצר עבור ילדים:

התאמת המשחק לגיל הילד – כדאר אתם בוחרים צעצועים לילדים ובמיוחד משחקים לתינוקות, שימו לב כי על גבי האריזה מצוין גילם הגיל של הילדים להם מתאים המשחק. חשוב לדעת כי על גבי כל צעצוע על היצרן לכתוב עבור מי הוא מיועד, תוך שבמידה וישנה סכנה, על היצרן לציין זאת על גבי עטיפת המשחק.

בחירה בחומרי איכות בלבד – כאשר אתם רוכשים צעצועים, כדאי לשים לב כי המשחקים או הצעצועים עשויים מחומרי איכות בלבד. בכך למשל, פלסטיק שאינו איכותי יכול להישבר ולהסב נזק לילדים. לכן יש לבחור צעצועים מפלסטיק איכותי, כאלה עשויי סיליקון תוך בחירת בובות בד איכותיות בלבד שתפורות כהלכה.

אם אתם בוחרים בובות ודובים מבד, שימו לב כי החלקים כמו העיניים, האף ושאר פריטים אשר תפירים בצורה טובה לבובה, כדי שהם לא יפרמו ויהוו סכנה.

המנעו מחלקים קטנים – כאשר אתם רוכשים צעצועים לפעוטות, המנעו מבחירת צעצועים בהם חלקים קטנים. בכך למשל יש להימנע מרכישת לגו עם פרטים קטנים, תוך שמוטב לבחור משחקים הכוללים קוביות גדולות, אלמנטים עם צורות שלא ניתן להכניס לפה, כמו גם שיש לשמור על בטיחות בעת המשחק.

עמידות נגד דליקה – וודאו כי המוצרים אינם דליקים. ישנם משחקים כמו תחפושות לילדים ושאר אלמנטים עשויי בד, אן כל חומר אחר שעלול להיות דליק. מה שמהווה סכנה ממשית! לכן יש תמיד לבחור נכון ולשים לב לחומר ממנו עשוי המשחק.

המלצות – התייעצו עם הורים לילדים גדולים לגבי בחירת משחקים או צעצועים קלאסיים ובטיחותיים לילדים. אין כמו ניסיון של הורה וטיפ מהורה מנוסה לגבי בחירת המוצרים המתאימים והבטוחים ביותר עבור ילדים. בכך תוכלו לבחור נכון וביטחון.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גלית ברוך

גלית ברוך

גלית ברוך היא בלוגרית, מרצה ומארגנת סדנאות בתחום הסטיילינג וההעצמה נשית. את כל הנושאים על בריאות, צרכנות ופנאי, עיצוב הבית, משפחה וזוגיות גלית מביאה במאמריה והרצאותיה עבור קהל הנשים שרוצות לקבל מידע והשראה לדברים חדשים ומעניינים בתחום.

השארת תגובה