טיפול בחרדות באמצעים טבעיים

טיפול בחרדות

חרדה חברתית היא מצב שבו אנשים בגילאים שונים נמנעים ממפגשים חברתיים כתוצאה מפחד. אותם אנשים נמנעים מלדבר מול קהל, חרדים מלהכיר אנשים חדשים הן באופן וירטואלי והן באופן רגיל, מתקשים לצאת למסעדות, חוגים, לבצע פעילות גופנית קבוצתית ואף נמנעים מלהביע את דעתם או ליצור קשר עין עם אדם אחר. פעמים רבות המצב הזה מלווה גם בביישנות. טיפול בחרדה חברתית יכול להיעשות במגוון רחב של מישורים כאשר אחד הטיפולים אשר הוכיחו את עצמם כיעילים במיוחד הוא טיפול בפרחי באך.

איך יכולה לבוא לידי ביטוי חרדה חברתית?

  • דפיקות לב מואצות
  • שלשולים
  • תחושת בלבול
  • ביישנות
  • רעד בידיים
  • הזעת יתר

טיפול בחרדה עם פרחי באך

פרחי באך הם למעשה תמציות מרוכזות המיוצרות מסוגים שונים של פרחים. הטיפול בא ממקום של אמונה כי קיים קשר ישיר בין הגוף ובין הנפש וכי יש צורך לטפל באדם בשיטת השכבות, מבחוץ כלפי פנים. בשלב הראשון יפגוש המטופל את המטפל לאבחון מעמיק כך שהמטפל יוכל להתאים למטופל את התמציות האופטימליות עבורו ולרקוח עבורו פורמולה ייחודית המותאמת אישית עבורו. ברוב המקרים של חרדה חברתית, נהוג לשלב תמציות כמו מימולוס ולראך אשר נועדו לסייע לאדם להתאזן, למנוע פחדים וחרדות ולחזק את הדימוי והביטחון העצמי.

חרדה בשיטה הטבעית – יתרונות

  1. הטיפול יכול להתאים לכולם – גברים, נשים וילדים בכל גיל, נשים בהריון, אנשים הנוטלים תרופות או סובלים ממצבים רפואיים אחרים.
  2. טיפול טבעי – אינו מלווה בתסמינים או בתופעות לוואי ואינו מכיל רכיבים שאינם בריאים לאדם.
  3. טיפול ממוקד – הטיפול נעשה בהתאמה אישית תוך התייחסות למאפיינים רבים באישיותו של האדם. אם למשל המטופל סובל מדברים נוספים, ניתן לטפל גם בהם.
Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גלית ברוך

גלית ברוך

גלית ברוך היא בלוגרית, מרצה ומארגנת סדנאות בתחום הסטיילינג וההעצמה נשית. את כל הנושאים על בריאות, צרכנות ופנאי, עיצוב הבית, משפחה וזוגיות גלית מביאה במאמריה והרצאותיה עבור קהל הנשים שרוצות לקבל מידע והשראה לדברים חדשים ומעניינים בתחום.

השארת תגובה