הדרכים לביצוע הפסקת היריון

הדרכים לביצוע הפסקת היריון

הוועדה לבדיקת האופציה להפסקת היריון מקבלת החלטה פרטנית בהתאם לכל מקרה ומקרה, אם לאשר את ההפלה או לא לאשר אותה.

אם ההחלטה היא לבצע הפסקת הריון, קיימות לכך שתי דרכים, האחת בדרך תרופתית והשנייה בדרך כירורגית. בהתאם למצב הרפואי, ממליצים הגניקולוגים על המסלול הנכון עבורה.

ניתוח כירורגי להפסקת ההיריון 

מהלך הניתוח מתבצע בהרדמה מלאה. כדי להוציא את כל התכולה הקיימת ברחם, מרחיבים את צוואר הרחם ושואבים את מלוא החומר הקיים באופן מושלם. בתום הניתוח מוודאים כי אכן לא קיימות שאריות בדפנות הרחם ואם קיימות, הן מוצאות באמצעות כפית גרידה. לאחר הניתוח יש לנוח לאורך יממה כדי לצבור כוחות ובהמשך הדרך יש לטפל בתחושות הנלוות כמו דיכאון, רגשי אשמה ואבל. 

הפסקת היריון תוך מתן טיפול תרופתי

אפשר לבצע אופציה רק אם גיל העובר הוא עד שבעה שבועות. אם גיל ההיריון הוא מבוגר יותר אין אפשרות לפעול בדרך זו.

הטיפול התרופתי מורכב משתי תרופות אשר ניתנות במקביל והן יוצרות מהלך בגוף, אשר דומה להליך הפלה באופן טבעי.

מפיג’ין היא תרופה אשר נוגדת את ההשפעה של הורמון הפרוגסטרון שאחראי על קליטתו של העובר ברירית הרחם ומהלך ההתפתחות הנורמטיבי של העובר. נטילת תרופה זו גורמת לכך שהעובר מקבל כמות מופחתת של דם ולכן העובר משתחרר לאט לאט מדופן הרחם.

ציטוטק היא תרופה שגורמת להתכווצויות הרחם של הרחם וכך שק ההיריון מתפורר ויוצא מהרחם תוך תחושה של כאבים ודימום מהותי. 

מהלך ההפלה באמצעות התרופות הללו נמשך עד 12 ימים. ברוב המקרים הרחם מתרוקנת לחלוטין מכל השאריות אך קיימים גם מקרים שנותרות שאריות ובמקרים הללו מבצעים גרידה של הרחם שתהיה נקייה לחלוטין.

> קראו על טיפול בסימפיזיוליזיס בלינק https://primedical.co.il/symphysiolysis

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גלית ברוך

גלית ברוך

גלית ברוך היא בלוגרית, מרצה ומארגנת סדנאות בתחום הסטיילינג וההעצמה נשית. את כל הנושאים על בריאות, צרכנות ופנאי, עיצוב הבית, משפחה וזוגיות גלית מביאה במאמריה והרצאותיה עבור קהל הנשים שרוצות לקבל מידע והשראה לדברים חדשים ומעניינים בתחום.

השארת תגובה