כבוד מצבות – לקנות מצבה במקום הנכון

כבוד מצבות

בזמן השבעה, ולאחר מכן לקראת השלושים, אנחנו מתעסקים באופן טבעי לא מעט באבל שלנו, בזיכרון ובגעגוע לאדם שזה עתה הלך לעולמו. לשם כך נועדה תקופה זו, על מנת שנוכל להתאבל, להתאושש, ולחזור לאט לאט אל שגרת החיים. 

במהלך תקופה זו, כידוע, אנחנו צריכים לעשות סידורים שונים שקשורים לזיכרון ולהנצחה של הנפטר. בין היתר, אנחנו צריכים להתעסק בכל מה שקשור לנושא של בחירת מצבה, רכישתה והתקנתה על קברו. זאת על מנת שבעת סיום השלושים, כאשר נעלה לקברו, נוכל לעשות מה שמכונה “גילוי מצבה”. כלומר, נוכל להציג את המצבה בפני הנוכחים שיגיעו אל האזכרה. 

לשם כך, אנחנו צריכים לבחור תחילה מחירי מצבות, מה סוג המצבה שאנחנו רוצים לרכוש ולבנות על גבי קברו וכן מה בדיוק אנחנו רוצים לחרוט עליה, אילו פרטים אנחנו רוצים שיופיעו על גבי המצבה. כך אנחנו נוכל להנציח את זכרו בצורה יפה ומדויקת, כפי שנהוג ומקובל, וכן כפי שהוא היה מעוניין בכך. 

למי עלינו לפנות?

על מנת לרכוש מצבה ולהתקין אותה, אנחנו יכולים לפנות אל כבוד מצבות. שם אפשר למצוא קטלוג עשיר של מצבות עשויות מאבנים שונות. אפשר למצוא אנשי מקצוע שידעו להמליץ על אבנים מסוגים שונים, על אפשרויות בנייה, אפשרויות חריטה ועיצוב, וכן צוות המקום ידע כיצד להתקין את המצבות על גבי הקברים בצורה אופטימאלית. 

רצוי מאוד לפנות אל צוות המקום עם סיום השבעה, זאת על מנת שהם יוכלו לבצע את תהליך העבודה בצורה טובה ולעמוד בלוח הזמנים, כלומר לבנות את המצבה עד מועד השלושים. כך יהיה ניתן להציג אותה במועד הנדרש ללא עיכובים וללא דחיות. הכל יתבצע לשביעות רצוננו, ובהתאם להנחיות שסיפקנו לצוות. 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גלית ברוך

גלית ברוך

גלית ברוך היא בלוגרית, מרצה ומארגנת סדנאות בתחום הסטיילינג וההעצמה נשית. את כל הנושאים על בריאות, צרכנות ופנאי, עיצוב הבית, משפחה וזוגיות גלית מביאה במאמריה והרצאותיה עבור קהל הנשים שרוצות לקבל מידע והשראה לדברים חדשים ומעניינים בתחום.

השארת תגובה