פתרונות לדלקות חניכיים

דלקת חניכיים היא זיהום חיידקי הפוגע בחניכיים ובפה. זה יכול להיגרם על ידי היגיינת פה לקויה, עישון ושימוש באלכוהול. ישנם גורמים רבים אחרים שיכולים לתרום לדלקת חניכיים כמו גיל וגנטיקה.

דלקת חניכיים היא מחלת פה שכיחה שניתן לטפל בה בטיפול נאות. זה נגרם מהצטברות רובד על קו החניכיים. דלקת חניכיים עלולה להיגרם גם עקב היגיינת פה לקויה ותזונה לקויה. 

אם אתם חווים תסמינים כמו חניכיים מדממות או ריח רע מהפה, חשוב לפנות לרופא השיניים בהקדם האפשרי. דלקת חניכיים היא מצב שיכול להיגרם מהצטברות פלאק על השיניים והחניכיים. זה יכול להוביל לעששת ודלקת חניכיים. כדי למנוע זאת, כדאי לצחצח שיניים פעמיים ביום ולהשתמש בחוט דנטלי באופן קבוע.

מחלת חניכיים היא תוצאה של היגיינת פה לקויה, מה שמוביל לדלקת חניכיים. זהו זיהום ברקמת החניכיים הגורם לדימום, נפיחות, אדמומיות ותסמינים נוספים. הסיבה השכיחה ביותר לדלקת חניכיים היא הצטברות רובד על השיניים והחניכיים. התסמינים השכיחים ביותר הם דימומים בחניכיים, ריח רע מהפה ונפיחות בחניכיים בתגובה למזונות קרים או חדים כמו גלידה או גזר.

פתרונות עבור דלקת חניכיים

להלן מספר פתרונות לדלקות חניכיים:

צחצוח פעמיים ביום עם מברשת שיניים רכה

שימוש בחוט דנטאלי לפחות שלוש פעמים ביום

השתמש בחומר ניקוי בין שיניים פעם ביום

לבקר את רופא השיניים שלך באופן קבוע

אורח חיים בריא הוא אחת הדרכים הטובות ביותר למנוע דלקת חניכיים. זה כולל שתייה מרובה של מים, צחצוח פעמיים ביום עם מברשת שיניים חשמלית, שימוש בחוט דנטאלי לפחות פעם ביום (באופן אידיאלי לאחר צחצוח), הגבלת מזון ומשקאות ממותקים, אכילה מרובה של פירות וירקות, הימנעות מעישון, לעיסת מסטיק ללא סוכר או מנטה.

כדי למנוע מלכתחילה דלקת חניכיים, עליך לצחצח שיניים פעמיים ביום עם משחת שיניים פלואוריד וכן להשתמש בחוט דנטאלי באופן קבוע.

קראו עוד טיפים באתר: http://www.drslutzkey.com/

 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
גלית ברוך

גלית ברוך

גלית ברוך היא בלוגרית, מרצה ומארגנת סדנאות בתחום הסטיילינג וההעצמה נשית. את כל הנושאים על בריאות, צרכנות ופנאי, עיצוב הבית, משפחה וזוגיות גלית מביאה במאמריה והרצאותיה עבור קהל הנשים שרוצות לקבל מידע והשראה לדברים חדשים ומעניינים בתחום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.