מתי לרוץ לרופא בגלל נגע על העור?

בדיקה למלנומה

ככל שהשנים עוברות המודעות לנזקי השמש הולכת וגדלה, אך זה עדיין לא אומר שכולנו עושים הכול כדי למנוע את הנזק האפשרי. כדאי לדעת שיש הרבה מאוד סוגים שונים של סרטן עור, ואחד מהם עונה לשם מלנומה, שזה גם הסרטן החמור ביותר שקיים. יש ארבעה סימנים שצריכים לגרום לכם לרוץ מייד לרופא העור, והם:

  1. גיאומטריה: אם הנגע על העור אינו בעל צורה סימטרית.

  2. גבול: אם הגבול בין הנגע ובין העור אינו ברור.

  3. גוון: במידה וגוון הנגע לא אחיד בכל המקומות.

  4. גודל: במידה והנגע הוא בקוטר של מעל 6 מ"מ.

כל הדברים האלה צריכים לפקוח לכם את העיניים ולהדליק כל נורת אזהרה אפשרית, כך שכדאי להיות ערים לכך ומודעים לנושא.

girl-440026_640

מי נמצא ברמת סיכון גבוהה יותר?

כמו שקורה לגבי כל מחלה אחרת, גם כאשר מדברים על מלנומה אפשר לראות שיש מי שנמצא ברמת סיכון גבוהה יותר לעומת אחרים. לכן כדאי לכם להיות ערים גם לגורמים שיכולים להשפיע על סוג זה של סרטן, בין אם זו החשיפה לשמש, הגיל או הגנטיקה. בנוסף לכך, החדשות הרעות הן שהמחלה רק הולכת ומתפשטת עם השנים, ולכן ההתעקשות על המודעות חשובה כל כך.

אפשר להירפא

אחד מהדברים החשובים ביותר שיוכלו לעזור לנו בהתמודדות עם סוג זה של סרטן, זה גילו מוקדם. ככל שנגלה את העניין מוקדם יותר כך הרופאים יוכלו לעשות יותר כדי להתמודד עם המצב ולכן זה כל כך חשוב. בדיקות שגרתיות אצל רופא עור זה לא משהו שכדאי לוותר עליו ואפילו אם יש לכם חשד מינימאלי לנגעים לא ברורים על העור כדאי יהיה לפנות לרופא ולהיבדק.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
גלית ברוך

גלית ברוך

גלית ברוך היא בלוגרית, מרצה ומארגנת סדנאות בתחום הסטיילינג וההעצמה נשית. את כל הנושאים על בריאות, צרכנות ופנאי, עיצוב הבית, משפחה וזוגיות גלית מביאה במאמריה והרצאותיה עבור קהל הנשים שרוצות לקבל מידע והשראה לדברים חדשים ומעניינים בתחום.

תגובה אחת

  1. תודה על כל המידע, זה באמת חשוב כי אי אפשר להיות זהירים מידי. לדעתי לפחות. עם זאת, במקרים מסויימים יש תרופות שיכולות לעזור גם מבלי ללכת לרופא 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.