טיפול בנשירת שיער

טיפול בנשירת שיער

אנשים רבים בארץ ובעולם עלולים לסבול ממצב לא נעים של נשירת שיער. בחלק מהמקרים מדובר על תופעה המתרחשת עקב לחץ וסטרס, במקרים אחרים מדובר על מצב גנטי או שינויים הורמונליים המשפיעים על מחזוריות צמיחת זקיקי השערה. למשל, נשים לאחר לידה צפויות לסבול מנשירת שיער ברמה כזאת או אחרת, דבר שאמור להסתדר מעצמו באופן טבעי. עם זאת, ניתן לסייע לתהליך באמצעות שימוש בתכשירי שיער שאמורים לחזק את שורש השערה ולשקם את הנזק שנגרם לו. חלק מהאנשים סובלים ממצב של נשירת שיער, עקב שימוש בתכשירי שיער בעייתיים או ביצוע של הליכים כימיים שונים, כגון החלקה חובבנית וכדומה. חשוב להבין כי ניתן לטפל במצב של נשירת שיער, ולא חייבים להשלים עם המצב המתסכל הזה.

טיפול בנשירת שיער – טיפים ועצות שימושיות

אחת העצות החשובות ביותר שחשוב לקחת בחשבון, היא הקפדה על תזונה בריאה ומאוזנת. לא פעם, נשירת שיער מתחילה בגלל חסכים תזונתיים שונים, ולכן חשוב לבצע בדיקות דם ולבדוק אילו וויטמינים או מינרליים חסרים לגוף שלכם. כמו כן, במידה ואתם נמצאים בתקופה של לחץ וסטרס קשים, מומלץ להתחיל לשלב בחיי היום – יום פעילויות מרגיעות ונעימות, על מנת להוריד את רמת הלחץ ובכך לאזן את הורמוני הלחץ שמציפים את זרם הדם ופוגעים בשורש השערה. מומלץ לשלב הליכות ארוכות ונעימות, תרגול יוגה ומדיטציה ולהקפיד על פעילות גופנית שהוכחה כיעילה במצבי סטרס שונים. כמו כן, כדאי לגשת לטריקולוג, לצורך אבחון מדויק של הבעיה, והתאמת הטיפול האידיאלי עבורכם. ניתן לקבל טיפולים מיוחדים בקליניקה, ואף לשלב זאת עם טיפול בייתי שיכול להשלים את התהליך. חשוב כמובן להקפיד על תכשירים טבעיים, שמכילים אך ורק חומרים איכותיים ובעלי אישור של משרד הבריאות. בכל מקרה, חשוב להימנע משימוש בפן אשר הורס ומחליש את שורש השערה. תכשירי שיער מסוימים יכולים להחליש עוד יותר את שורש השערה, ולכן כדאי להימנע מהם.

לסיכום, כל מי שסובל ממצב של נשירת שיער חייב להבין כי ניתן לטפל בתופעה ולא חייבים להשלים עמה. ניתן להתאים טיפול בנשירת שיער, באמצעות ייעוץ אישי אצל טריקולוג מומחה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גלית ברוך

גלית ברוך

גלית ברוך היא בלוגרית, מרצה ומארגנת סדנאות בתחום הסטיילינג וההעצמה נשית. את כל הנושאים על בריאות, צרכנות ופנאי, עיצוב הבית, משפחה וזוגיות גלית מביאה במאמריה והרצאותיה עבור קהל הנשים שרוצות לקבל מידע והשראה לדברים חדשים ומעניינים בתחום.

השארת תגובה