דרושים למשרת החלפה לחל”ד – מה זה אומר בעצם?

דרושים

מחפשים עבודה? בין כלל המשרות תגלו בוודאי משרות אשר מוגדות כמשרות החלפה לחל”ד. אם אינכם מבינים במה מדובר, והאם משרות אלו עשויות להתאים לכם – עליכם להבין מהן המשרות הללו ומה מאפיין אותן.

עובדות שיוצאות לחל”ד

לפי החוק במדינת ישראל כל עובדת שיולדת זכאית לחופשה בת ארבעה עשר שבועות. חופשה זו נועדה לאפשר לה לנוח ולהתאושש מהלידה וכמובן לטפל בתינוק שלה. במהלך חודשים אלו שהיא בחופשה, יש למצוא מחליף שיאייש את המשרה בה היא עובדת. לקראת הלידה יחפשו במקום העבודה שלו עובד למשרת החלפה לחל”ד. העובד מגיע למקום העבודה בידיעה שהוא עתיד לעבוד במקום משך תקופה מוגבלת של כשלושה חודשים. אם כי במקרים רבים העובדת בחופשה מאריכה את חופשת הלידה שלה.

למה זה כדאי?

אמנם מדובר על גיוס עובדים לעבודה זמנית בהחלט. אבל עבור עובדים רבים זו יכולה להיות הזדמנות נהדרת. וזאת משום שבמשרת החלפה לחל”ד ניתן לרכוש ניסיון ולפתח מיומנות. וכך למצוא את הדרך למשרה קבועה טובה ומתאימה. כמו כן במהלך חודשים אלו ניתן להכיר את עצמכם בפני מעסיקים וכך למצוא את דרככם בעולם העבודה באופן קבוע. לרוב קל יותר להשתלב במשרה כזו מכיוון שמדובר על משרה זמנית אין הרבה קופצים עליה, וגם המעסיק אינו מרבה לחקור ולדרוש בדבר העובד והיכולות שלו. זו בהחלט דרך קלה יותר להשתלב בעולם העבודה ולמצוא את המקום הזמני שיוביל אתכם בסופו של דבר לעבודה הקבועה שלכם.

על הזכויות ועל תנאי העבודה

חשוב מאוד לזכור כי כאשר מגישים מועמדות למשרה כזו יש לדעת מהן הזכויות שתוכלו ליהנות מהן, ואילו זכויות בסיסיות אשר יש אותם לכל עובד במדינה לא יהיו לכם. ככלות הכול זו אינה עבודה קבועה ולכן גם המחויבות של המעסיק אליכם אינה מלאה. מה גם שלאחר תקופת עבודה מסוימת אתם עלולים למצוא את עצמכם מחוסרי עבודה באותה נקודה כמעט בה הייתם לפני תחילת העבודה. אם כי חודשי העבודה הללו בהחלט יקדמו אתכם והכסף שהרווחתם בוודאי יועיל לכם.

המידע באדיבות אתר אולג’ובס

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גלית ברוך

גלית ברוך

גלית ברוך היא בלוגרית, מרצה ומארגנת סדנאות בתחום הסטיילינג וההעצמה נשית. את כל הנושאים על בריאות, צרכנות ופנאי, עיצוב הבית, משפחה וזוגיות גלית מביאה במאמריה והרצאותיה עבור קהל הנשים שרוצות לקבל מידע והשראה לדברים חדשים ומעניינים בתחום.

השארת תגובה