מה זה החזר מס?

החזר מס

רבים מכם בוודאי שמעו את המושג החזר מס ורבים מכם עוד יותר שמעו על כך שכדאי לכם להגיש בקשה להחזר מס לרשות המיסים. על מנת שתוכלו לקבל את הכסף המגיע לכם, אך הבעיה היא שאתם כלל לא מודעים לכך שקרוב לוודאי שכסף ששייך לכם שוכב כאבן שאין לה הופכין אצל רשות המיסים והיא אפילו לא מיידעת אתכם שהסף זה נמצא אצלה. אם גם אתם רוצים לדעת אחת ולתמיד מזה החזר מס, מי זכאי להחזרי מס, המאמר הזה בשבילכם.

מזה החזר מס


ההגדרה של החזר מס במשפט אחד הוא כסף שמחזירה רשות המיסים לנישום ששילם מס עודף במהלך השנה. ובכמה משפטים החזר מס הוא בגן מס ששולם ואין הבדל אם אתם עוסק מורשה עצמאיים בעלי עסקים או שאתם שכירים. העובדה כי שילמתם מס עודף במהלך השנה אינה מבדילה בין שכיר לבין עצמאי לצורך העניין.

כמו כן גם תשלומי מקדמות אצל בעלי עסקים וגם ניכוי מס במקור נחשבים לצורך החזר המס. לעיתים מנוכים סכומים ממס ההכנסה שלכם ללא שנכללו פרטים חשובים על חייכם האישיים שיכולים לגרום להפחתה במדרגות המס.

הסיבה לכך היא שעדיין לא קיים בישראל מנגנון המפקח על כך שכל המידע עליכם יהיה במקום אחד או שבמהלך השנה השתנו פרטים קריטיים  בחיים שלכם והם לא יכולים להיות מעודכנים כמו למשל: הולדת ילד חדש במשפחה, מעבר מקור מגורים למקום שיש עליו הטבות במס ועוד מגוון רחב של מצבים.

כמו כן חישוב המס נעשה באופן שנתי ולא חודשי ומבוססים על הכנסה משוערת שלכם לא תמיד ניתן לשחזר במדויק מה תהיה ההכנסה שלכם ולכן נוצרים הפערים האלו. כמו כן גם עצמאיים משלמים לאורך כל השנה מקדמות שמתבססות על ההכנסה  המוערכת.

נכתב בשיתוף טקס – חברה להחזרי מס

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גלית ברוך

גלית ברוך

גלית ברוך היא בלוגרית, מרצה ומארגנת סדנאות בתחום הסטיילינג וההעצמה נשית. את כל הנושאים על בריאות, צרכנות ופנאי, עיצוב הבית, משפחה וזוגיות גלית מביאה במאמריה והרצאותיה עבור קהל הנשים שרוצות לקבל מידע והשראה לדברים חדשים ומעניינים בתחום.

השארת תגובה