בדק בית – למה חשוב לעשות את זה?

בדק בית

בכל תהליך בנייה, בין אם זה של מבנה מגורים ובין אם זה של מבנה עסקי או אחר, אנחנו משקיעים כסף וזמן רב. על כן, אנחנו לא נרצה למצוא את עצמנו בסוף התהליך, במצב בו אנחנו לא יכולים לעשות שום דבר עם מה שעומד לרשותנו, בגלל שהמבנה איננו תקין ולא יכול לקבל את האישורים הנדרשים לשם אכלוס ושימוש. 

זו הסיבה שנכון מצידנו להזמין חברת בדק בית כמו הנדסה חדשה. מדובר על חברה שמעסיקה אנשי מקצוע בתחומים שונים, והם ידעו לבחון את המבנה בצורות שונות, על מנת לוודא שאכן הוא תקין לשימוש. הבדיקה תתבצע גם על פי תוכנית הבנייה וגם על פי התקנות והכללים שהמדינה קבעה. 

בסיומו של תהליך, החברה תספק לנו דוח מלא, על בסיסו יהיה ניתן לקבוע האם המבנה אכן תקין וניתן להשתמש בו, לאכלס אותו באנשים וציוד, או שמא יש לבצע תיקונים לפני שהוא יעבור בדיקה נוספת. 

מדוע חשוב לעשות בדיקה כזו?

יש שלוש סיבות עיקריות מדוע נרצה לבצע בדיקת בדק בית:

ראשית, על מנת להימנע ממצב שהמבנה יימצא לא תקין, ואז נצטרך לבצע תיקונים בטרם נבצע בדיקות נוספות. מדובר על בדיקות של רשויות שונות, ואם המבנה לא יאושר על ידן, לא נוכל להשתמש בו. 

שנית, בדיקת בדק בית תוודא שאכן המבנה נבנה על פי תוכנית הבנייה שלנו. שום דבר לא הוחסר ולא נפגע. כך אנחנו ליהנות מהמבנה כפי שאנחנו מצפים. 

שלישית, מאחר והשקענו לא מעט זמן ולא מעט כסף, אז לא נרצה למצוא את עצמנו עם מבנה שלא עומד בתקנים, לא עומד באישורים, ובוודאי לא עומד בתוכניות שלנו. בעזרת בדק בית, נקבל חוות דעת חיצונית ומקצועית. 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גלית ברוך

גלית ברוך

גלית ברוך היא בלוגרית, מרצה ומארגנת סדנאות בתחום הסטיילינג וההעצמה נשית. את כל הנושאים על בריאות, צרכנות ופנאי, עיצוב הבית, משפחה וזוגיות גלית מביאה במאמריה והרצאותיה עבור קהל הנשים שרוצות לקבל מידע והשראה לדברים חדשים ומעניינים בתחום.

השארת תגובה