סובלים מסדקים בזוגיות – לפני שמתגרשים יש מה לעשות

ייעוץ זוגי

במרוץ החיים הכה אינטנסיבי, אנו מועדים לשחיקה ועניין זה רלוונטי גם לזוגיות. כאן נכתוב על סובלים מסדקים בזוגיות – לפני שמתגרשים יש מה לעשות.

גירושים

המציאות מצביעה על כך כי שליש מהזוגות הנשואים בארץ, בסופו של דבר ימצאו את עצמם על מדרגות הרבנות. זהו ממצא עגום ביותר.

מהי זוגיות טובה?

זוגיות טובה היא משאלת לב של הרבה מאוד זוגות. היא טומנת בחובה חברות אמיצה, הבנה הדדית, תשוקה ולבסוף אינטימיות. זוגיות טובה גם מובילה להעצמה וחוזק.

מה קורה כאשר הזוגיות היא הרסנית?

בלא מעט מקרים הזוגיות הופכת להרסנית. אין ספור מריבות, חיכוכים, חוסר הבנה של בן הזוג, מריבות על חינוך הילדים, מריבות על כספים, והנה התשוקה והאינטימיות הולכות להן לאיבוד. כאשר המצב הוא קשה הדרך לגירושים סלולה, על מנת להימנע ממצב זה על כל אחד מבני הזוג מוטלת האחריות לגשאת אל ייעוץ אישי ובמקביל ייעוץ זוגי .

סדקים בזוגיות

לא כולם יכולים להתמודד עם סדקים בזוגיות ומתחילים לדבר על גירושים. לעיתים בני זוג מרגישים שזהו המוצא האחרון ואין שום ברירה אחרת. גירושים הינם מהלך לא פשוט ומורכב, במיוחד אם יש גם ילדים.

בניגוד לימים עברו, הרבה זוגות לא מגלים נכונות להתמודד עם הקשיים הללו ולעבוד על מערכת היחסים, וגם לפעמים להתפשר.

מה לעשות לפני שמתגרשים?

טיפול זוגי איננו תמיד מונע גירושים, אולם הוא יכול לסייע לזוגות לשנות מסלול חשיבה. אם תחליטו לדחות את הטיפול, המשבר בחיי הנישואים רק ילך ויחמיר, מה שגם עלול להוביל למצב בלתי הפיך, משמע גירושים.

טיפול בשיטת FIT

ייעוץ זוגי בשיטת FIT הינו מוכח, לעיתים ובאמצעותו ניתן למנוע גירושים. כך גורם טיפולי יוכל לסייע לכם לזכור את כוחות הזוגיות בימים עברו וביסודות שלה, מה שגם מעניק תקווה מחודשת. זוהי הזדמנות מצוינת לפתור קונפליקטים וליצור זוגיות בריאה מחדש.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גלית ברוך

גלית ברוך

גלית ברוך היא בלוגרית, מרצה ומארגנת סדנאות בתחום הסטיילינג וההעצמה נשית. את כל הנושאים על בריאות, צרכנות ופנאי, עיצוב הבית, משפחה וזוגיות גלית מביאה במאמריה והרצאותיה עבור קהל הנשים שרוצות לקבל מידע והשראה לדברים חדשים ומעניינים בתחום.

השארת תגובה