איך להימנע מרטיבות בבית

רטיבות בבית

הדרך הטובה ביותר להתמודדות עם רטיבות בבית היא כמובן למנוע את הרטיבות מבעוד מועד. על ידי מניעת הרטיבות אתם לא רק חוסכים לעצמכם אי נעימות, אלא גם לא מעט כסף אשר הייתם צריכים להוציא על מנת לקרוא לאיש מקצוע. לכן בכדי שתדעו בדיוק אילו פעולות אתם צריכים לנקוט, החלטנו לרכז עבורכם את הפעולות הטובות ביותר שיכולות לסייע לכם במניעת הרטיבות בבית שלכם – כך שאל תגידו שלא אמרנו לכם!

איך להימנע מרטיבות בבית

אחת מהפעולות הבסיסיות ביותר שתצטרכו לעשות על מנת למנוע מצב של רטיבות או נזילות של מים בבית זה טיפול ובדיקה של הקירות החיצוניים בבית. לא מעט ממקרי הרטיבות שמתרחשים בישראל קורים בחודשי החורף, כאשר לאחר תקופה ארוכה של קיץ מגיע ימי גשם סוערים ורצופים. אם יש בקירות החיצוניים של הדירה שלכם סדקים או פתחים שלא טופלו בזמן, באופן טבעי יכולים לחלחל אל תוך קירות הבית מים – וכך בעצם נוצרת רטיבות בצורה פשוטה שלא בהכרח הייתם מודעים אליה.

יש לכם גינה בבית או מרפסת? עליכם לוודא כי אתם מנקים ומטפלים בפתחי הניקוז על מנת שהם יפעלו בצורה טובה. במידה וישנו פתח ניקוז שלא משוחרר בצורה נכונה, המים שמגיעים אל פתח הניקוז נשארים בו – וכך הם בצורה איטית אך רצופה מחלחלים אל קירות הבית ועלולים שוב ליצור מצב של רטיבות. גם במקרה כזה, פעולה פשוטה שלכם הייתה יכולה לחסוך מכם מצב לא נעים של רטיבות.

בכל בית ישנם חלונות, לפעמים גם חלונות גדולים במיוחד אשר המטרה העיקרית שלהם זה כמובן להכניס אור לבית ולאוורר את הבית במידת הצורך. אך החלונות הללו יכולים גם הם להוביל באופן ישיר למצב של רטיבות אם לא בודקים אותם בצורה נכונה ותקופתית. ככל שעוברים השנים נוצרים סדקים בחלונות הבית, דבר שיכול כמו שבטח יצא לכם לנחש לרטיבות. אם תוודאו כי לא קיימים סדקים ותוודאו כי כל החלונות והפתחים השונים חסומים ולא מכילים סדקים בעקבות מזג אוויר או ליקויי בניה, הסיכוי שתופיע רטיבות הינו אפסי – ואתם כמובן תוכלו להיות עם ראש שקט.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גלית ברוך

גלית ברוך

גלית ברוך היא בלוגרית, מרצה ומארגנת סדנאות בתחום הסטיילינג וההעצמה נשית. את כל הנושאים על בריאות, צרכנות ופנאי, עיצוב הבית, משפחה וזוגיות גלית מביאה במאמריה והרצאותיה עבור קהל הנשים שרוצות לקבל מידע והשראה לדברים חדשים ומעניינים בתחום.

השארת תגובה