הרטבת לילה – האם כדאי להיעזר בטיפול תרופתי?

הרטבת לילה - האם כדאי להיעזר בטיפול תרופתי?

כאשר ילד סובל מהרטבת לילה, הדבר מסב לו אי נעימות רבה ומבוכה רבה. הילד אשר נדרש להחליף מדי יום ביומו בגדים וכן, רואה את המצעים הרטובים שלו מוחלפים מדי יום ביומו, חש בושה רבה. גם הוריו של ילד אשר מרטיב בלילות, אינם אוהבים את העובדה שהילד שלהם קם רטוב כל לילה או כל בוקר מחדש ומחפשים את הפתרון הטוב ביותר עבור הרטבת הלילה של הילד שלהם. כיום ניתן למצוא מספר פתרונות, כאשר כדאי וחשוב שכל הורה יבחר את הטיפול של ד”ר קובי שגיא שמהווה את הפתרון הטוב ביותר להרטבת הלילה של הילד שלו, על מנת שהוא יצליח לקום יבש ולהרגיש בטוח יותר בעצמו ופחות מבויש, מתוסכל ועוד.

טיפול תרופתי- להרטבת לילה

אם תפנו לרופא המשפחה שלכם ותתייעצו אתו לגבי הרטבת הלילה של הילד שלכם, יתכן מאוד שהוא יציע לכם טיפול תרופתי. קיימים כיום בשוק התרופות מספר תרופות אשר המטרה שלהם היא לסייע באמצעות פעולה כימית להתגבר על הרטבת הלילה. את הכדורים הילד צריך ליטול בכל לילה לפני השינה בהתאם למינון, כאשר עליו גם להפחית שתייה בטרם השינה. חשוב מאוד לדעת שטיפול תרופתי הוא לא תמיד טיפול יעיל לעומת הטיפול של ד”ר טל שגיא. ראשית כל, טיפול באמצעות תרופה הוא לא תמיד טיפול שכדאי לבחור בו. שנית, מדובר על טיפול שלא תמיד יעיל. כלומר, יתכן מאוד שהילד ייטול את הכדורים ועדיין ימשיך לפספס. מרבית הטיפולים התרופתיים הם לפרק זמן של חצי שנה ולרוב כאשר הילד מפסיק אותם, הרטבת הלילה חוזרת. כלומר, גם אם הילד הפסיק להרטיב בלילות כל עוד נטל את הכדורים, הרי שכאשר הוא מפסיק ליטול אותם, הוא חוזר להרטיב והדבר מסתכל אותו מאוד

האם כדאי לבחור בטיפול תרופתי

ההמלצה היא שלא לבחור בטיפול תרופתי ולפחות לא כאופציה ראשונה שכן, מדובר בשיטת טיפול אשר מתבססת על פעולה כימית וכן, לא תמיד אכן מסייעת לילד. ילד אשר מרטיב זקוק לטיפול של ד”ר קובי שגיא במישור ההתנהגותי והרגשי ולכן, יש לבחור עבורו את הטיפול הטוב ביותר בתחום זה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גלית ברוך

גלית ברוך

גלית ברוך היא בלוגרית, מרצה ומארגנת סדנאות בתחום הסטיילינג וההעצמה נשית. את כל הנושאים על בריאות, צרכנות ופנאי, עיצוב הבית, משפחה וזוגיות גלית מביאה במאמריה והרצאותיה עבור קהל הנשים שרוצות לקבל מידע והשראה לדברים חדשים ומעניינים בתחום.

השארת תגובה