מכון אבחון

מכון אבחון

אם ילדיכם הגיע למצב אותו אתם מגדירים כבעיה עבורו, ישנם מכוני אבחון רבים, העוסקים בשלל בעיות התפתחותיות של הילד. כאשר אתם מזהים בעיה כלשהי אצל ילדיכם, אל תהססו וגשו אל מכון אבחון מהימן ומומלץ בלבד לילדים כדי לקבל תובנות מקצועיות על הילד שלכם.

מכון אבחון – מה זה? 

מכוני אבחון לצורכי ילדים, ברוב המקרים, עוסקים בעיקר באופן גירוד המעטפת הנפשית של הילד, ובוחנים באופן מקצועי, מהי בדיוק הבעיה הנמצאת אצל הילד, כך שאופן הטיפול בו יהיה חד, ברור, ישיר ומקצועי ביותר.

חשיבותו של מכון אבחון לילדים 

הגדרת הטיפול בילדים יכולה להיות התחלה טובה לצורך עיצובו הנפשי ואף הפיזי של הילד. זה יהיה נהדר עבור ילדים, להשתמש ביצירות ולחקור חומרים אמנותיים מסוגים שונים על ידי כך שאנו מספקים להם חומרים רבים ומגוונים המתאימים לגילם ויכולתם, מטפלים בילדים יכולים לעודד ילדים להשתמש בדמיונם ולהיות יצירתיים.

ילדים יכולים לעבוד על כישורים מוטוריים על ידי גירוי באמצעות סוגים שונים של חומרים (קורס ג’ודו, טקוונדו, התעסקות בנייר, בניה באמצעות חימר ועפרונות צבעוניים) ולהפגין דרכם הבנה של מושגים מסוימים, כמו גודל, צורה וגוון צבע. 

באמצעות אמנות ילדים מסוגלים לבטא רגשות, רעיונות ופתרונות שהם אולי לא יוכלו לבטא מילולית.

אומנות תומכת בהתפתחות ילדים 

ציור, צביעה, פיסול, רישום וצורות אחרות של אומנות יצירתית – הם רק חלק קטן אך חשוב, מתוכנית הלימודים לטיפול בילדים במכון אבחון. 

יצירת אמנות, תומכת בהתפתחותם של ילדים צעירים במספר תחומים שונים. השימוש בכלי אומנות, מסייע לילדים לפתח תיאום ואף את התפתחותם הפיזית שלהם.

ילדים יכולים לתרגל מיומנויות חשיבה על ידי התנסות בצבע, במרקם ובעיצוב. אמנות נותנת לילדים הזדמנות לבטא את רעיונותיהם ורגשותיהם, משחררת מתח ומספקת גבולות למשמעת עצמית. אמנות מאפשרת לילדים להשיג ולהרחיב את היצירתיות שלהם.

קביעת ואכיפת כללים במכון אבחון 

  • על מנת לשמור על בטיחות ילדים, על מקום הטיפול יש לאכוף כמה כללים:
  • חבישת חלוקים בעת שימוש בחומרים.
  • צביעה או רישום רק על הנייר ולא על משטחים אחרים.
  • העבודה תהיה רק על היצירה של הילד עצמו.
  • איסוף חומרים בסיום הפרויקט.
  • שטיפת ידיים לפני היציאה לפעילות אחרת.
Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גלית ברוך

גלית ברוך

גלית ברוך היא בלוגרית, מרצה ומארגנת סדנאות בתחום הסטיילינג וההעצמה נשית. את כל הנושאים על בריאות, צרכנות ופנאי, עיצוב הבית, משפחה וזוגיות גלית מביאה במאמריה והרצאותיה עבור קהל הנשים שרוצות לקבל מידע והשראה לדברים חדשים ומעניינים בתחום.

השארת תגובה