כל מה שאת צריכה לדעת על תוספות לשיער

tape-extension-1144296_1920

תוספות שיער הן הדרך הפשוטה והבטוחה להפוך את השיער שלך לארוך יותר, מלא יותר, שופע יותר ובאופן כללי מרשים יותר.

כמו לגבי כל מוצר בימינו, כל אישה שרוצה ליהנות משיער מרשים במיוחד יכולה לבחור בין מגוון אפשרויות – הן מבחינת התוספת עצמה והן מבחינת הדרך בה משלבים בינה לבין השיער הטבעי – ובפרט לקבל מספר החלטות חשובות. בכל מקרה חשוב להקפיד לבצע את ההוספה אך ורק אצל אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים כך שהמראה החדש יהיה היפה ביותר האפשרי עבורך.

סינטטי? רק טבעי!

ההחלטה הראשונה אותה עלייך לקבל במסגרת בחירה בין האפשרויות השונות של תוספות לשיער היא מהו חומר הגלם ממנו עשויה התוספת, ובפרט האם מדובר בשיער סינטטי או שיער טבעי.

האופציה הראשונה זולה יותר, וכמובן שאי אפשר להתעלם לחלוטין מהשיקול הכספי, אבל כדאי לקחת בחשבון שתוספת סינטטית תחזיק מעמד לפרק זמן קצר יותר וכשמשקללים גם את הנתון הזה בתוך המשוואה הרי שהכדאיות של תוספת שיער טבעית בכל זאת גבוהה יותר.

עוד כדאי לדעת בהקשר זה כי ישנן תוספות מעורבות, כלומר גם שיער טבעי וגם סינטטי. תוספות שיער אלה איכותיות יותר מהתוספות הסינטטיות לחלוטין, וזולות יותר מהתוספות המבוססות על שיער טבעי בלבד – אולם בכל זאת תוספת שיער טבעית היא הפתרון שנותן את התמורה הגבוהה ביותר לכסף.

באופן טבעי גם כשמדובר בתוספת שיער טבעית ישנן קטגוריות שונות ורמות איכות שונות: השיער שנחשב האיכותי ביותר הוא זה שמגיע אלינו מאירופה, ובנוסף כדאי להעדיף שיער אשר לא עבר שום עיבוד, שכן עיבוד מכל סוג שהוא פוגם בעמידותה של התוספת ומקצר את פרק הזמן שבו תוכלי ליהנות ממנה.

הדבקה, הלחמה או חרוזים?

ההחלטה החשובה השנייה היא כיצד לשלב את תוספת השיער עם השיער הטבעי כך שהתוצאה שתתקבל תהיה הן מחמיאה ככל האפשר והן עמידה לפרק זמן ארוך במיוחד. שלוש השיטות הרווחות ביותר הן הדבקה, הלחמה וחרוזים.

הדבקת תוספות שיער מתבצעת עם חומר ייעודי לכך, והיא מחזיקה מעמד בדרך כלל כחצי שנה אבל פרק הזמן שבו תיהני מהתוספת תלוי באורך התוספת ובמצבו של השיער הטבעי שלך. תוספות שיער איכותיות ניתן להדביק מחדש. בדרך זו ישנה חשיבות רבה לאיכות החומר המדביק, שאמור להבטיח עמידות בפני חום, לחות ועוד, ובנוסף במקרים רבים הוא מועשר בתמציות צמחים על מנת לנצל את ההזדמנות לחזק את השיער הטבעי.

הלחמת תוספות לשיער עשויה להיות קרה או חמה, ובכל מקרה היא מחזיקה מעמד פרק זמן ארוך במיוחד, והעמידות של התוספת לא נפגמת גם אם משתמשים במחליק, פן וכו’. הסרת תוספת שיער מולחמת מחייבת שימוש באנטי קראטין.

חרוזים הינה השיטה הזולה ביותר, אולם היא נחשבת לבלתי איכותית – החרוז המשמש להצמדת השיער הטבעי לתוספת מפעיל לחץ על השיער הטבעי ועלול לפגוע בו, ובנוסף עמידות התוספת נמוכה למדי.

כשהמטרה היא עיבוי השיער ולאו דווקא הארכתו הטכניקה המקובלת נקראת high lines. בטכניקה זו מצמידים רשת אל השיער הטבעי, מושכים אותו בעדינות אל מחוץ לאותה רשת ואז שוזרים אליו את התוספת לשיער. חשוב מאוד להקפיד על מקצועיות מעצב השיער שמבצע את העיבוי על מנת להבטיח שלא יישארו אזורים דלילים ושהשיער יהיה מרשים במיוחד.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גלית ברוך

גלית ברוך

גלית ברוך היא בלוגרית, מרצה ומארגנת סדנאות בתחום הסטיילינג וההעצמה נשית. את כל הנושאים על בריאות, צרכנות ופנאי, עיצוב הבית, משפחה וזוגיות גלית מביאה במאמריה והרצאותיה עבור קהל הנשים שרוצות לקבל מידע והשראה לדברים חדשים ומעניינים בתחום.

השארת תגובה